Yayınlanan: New Age

Doğal Taşları Tanıma Yolculuğu

Doğal Taşları Tanıma Yolculuğu

Doğal Taş, Değerli Taş, Yarı Değerli Taş, kıymetli taş, kristaller gibi bir çok ismi vardı. Doğal taşları bir aksesuar ya da takı aracı kullanmanın ötesinde özel olarak nitelendiririz. Bu durumu sebebi kadim zamnalrdan beri taşlara yüklenen mana değil , doğal olarak psişik olarak etkilenmemizdir.

Şaman, Wiccan, Şifacı, Büyücü, Büyücü hekim (psişikler), ayin ve ritüellerin de ruhsal çalışmalarında (psişik tesir) daima bu özel kullanmışlardır.

Sihir kelimesinin 14. yüzyılda ortaya çıktığı ve “kura atmak” anlamına gelen Latince sortiri’den geldiği söyleniyor. Yeni Sözlükler Ansiklopedisine göre, “büyücülük; büyü; sihir” — olağanüstü bir güç veya görünüşte, doğaüstü bir kaynaktan gelen etki” olarak tanımlıyor. Bununla birlikte, Kaos ve Büyücülük kitabının yazarı Nicholas Hall tarafından, “ büyücünün iradesi tarafından belirlenen büyülü bir çağrışımı geliştirmek için temel malzemeleri kullanma sanatı” olarak nitelendirir.

Neo Wiccan sistemlerinde ise doğal taşların önemi bir kez daha anlaşılmıştır.  Temel malzemeler arasına giren kıymetli ve yarı değerli taşlardan oluşan ritüeller sıkça kullanılır.  Bazı wiccanlar ise tüm sistemlerini doğal taşlar üzerine kurar.Bu sisteme dahil olan psişikler “Değerli taş büyücüsü olarak sınıflandırılabilir.”

Aslında insanoğlunun bildiği en eski sihir biçimlerinden biridir ve aynı zamanda en basit olanı olduğu için, kendilerini taşların gizemli ve büyülü enerjilerine çekilmiş bulan birçok bireyi çağıran enerjiye sahiptir. Kadim dönemerden günümüze kadar ve ilkel toplumlarda dahil olmak üzere değerli taşların enerjisi kendisine herkesi çeker.

Değerli taş büyücülüğünün gücü, esasen taşların doğal alıcı veya yansıtıcı enerjilerinin, psişiğin iradesinin (niyetinin),  astrolojik ve temel kuantum etkilerin kaynaşmasıyla harekete geçer. İyi ya da kötü için işe yarayabilir (kişinin niyetine bağlı olarak) ve psişik tesirin dokusuna dokunduğu enerjinin yoğunluğuna bağlı olarak ince  (süptil) ya da keskin (dünyevi) sonuçlar verebilir.

Psişik tesirin işleyişini iyi bir şekilde anlayarak ve biraz pratikle (ki bu kişinin psişik becerilerinin gelişmesi için gereklidir), iyi görselleştirme becerisine ve inancına sahip hemen hemen herkes kendisi için değerli taşların enerjisini kullanabilir.

Taşların içerdiği enerji, Dünya’nın kendisi kadar eski, hatta belki de daha eski (Dünyayı oluşturan parçalar dünya oluşmadan önce uzaydaydılar.)  olan gizemli ve görünmez bir güçtür. Dünya çapında birçok isimle bilinir ve kadim zamanlardan beri sayısız kehanet ve büyü sanatı uygulayıcısı tarafından kullanılmıştır. Doğru bir şekilde kullanıldığında, bir kişinin güçlü dönüşümler yaratmasına ve Doğa Ana’nın ve Dünya’nın büyüsüyle yeniden bağlantı kurmasına olanak tanıyan bir enerjidir.

Tören şifacı hekimleri, belirli değerli taşları, ruhsal varlıkları çağırmak ve şeytani güçleri de defetmek için ritüel araçları olarak değerlendirmişlerdir. Antik psişiklerin çoğu, taşların şifacı hekimlere hizmet etmek için yapılabileceği sayısız yoldan bahseder. Bununla birlikte, en yaygın kullanımları, kötü şans ve kötü etkileri önlemek, zenginlik elde etmek, sevginin alevini körüklemek, gizli bilgi edinmek, başkaları üzerinde hakimiyet kazanmak, vizyonlar oluşturmak için tılsım gibi kullanma şeklindedir. Henüz yapılmamış istekler (hayaller) ya da geçmişin kötü izlerini silmek veya negatif gidişatı tersine çevirmek için de kullanılabilir. Değerli Taşlarla elimizle oynamak ya da üzerimiz de taşımak; kişinin bedeninin, zihninin ve ruhunun iyileştirilmesi için güçlü bir araç görevi görebilir

Kesinlikle bazı taşların belirli kişiler için bir dönem, bir şey için işe yaraması (yarayacağını) gerektiğini düşünüyorum. Doğru zaman geldiğinde (ve buna yalnızca doğa veya evren karar verebilir), herhangi bir nedenle hayatınıza etki edecek değerli bir taş sizinle bulacaktır. Şefkatli bir arkadaştan veya sevilen birinden hediye olarak, belki de mücevher şeklinde gelebilir. Siz deniz kıyısında dolaşırken, dağlarda yürüyüşe çıkarken veya ormanlık alanda dolambaçlı bir patikada yürürken aniden kendini size gösterebilir. Gözleriniz bir hediyelik eşya dükkanındaki, bir mağazadaki veya metafizik malzemeler bulunan bir yerdeki belirli bir taşa odaklanabilir ve aniden ona güçlü bir şekilde çekildiğinizi hissedebilirsiniz. Belki taşın benzersiz şekli, rengi veya elinize dokunduğunuzda size hissettirme şekli nedeniyle doğru taşı seçebilirsiniz. Bazen hiçbir neden olmaksızın kendimizi belirli bir taşa büyük ölçüde çekmiş bulmamız alışılmadık bir durum değildir. Bu tür durumlarda, kişi her zaman doğal sezgisine ve içgüdülerine rehberlik etmesine izin vermelidir. İlla ki taşın ne olduğunu ne işe yaradığını bilmenize gerek yok. İçses, içsel rehber, yüksek benlik ya da ruhunuz adına ne derseniz deyin, enerjiniz başka bir şeyin enerjisi ile uyum gösterir ve bu size iyi gelir.

Öte yandan, hayatınıza giren bir taş sizi herhangi bir şekilde uğursuz hissettirirse veya içinizde huzursuzluk, depresyon gibi hisler yaratarak hatta fiziksel hastalık gibi olumsuz bir şekilde etkilerse, taşı geldiği yere geri döndürmek, (aldınız yere kişiye geri vermek ya da bırakmak) kişisel enerjileri kendisiyle daha uyumlu olan birine vermek (kendisi talep etmişse), denize atmak veya uzak bir yere toprağın derinliklerine gömmek sizin için iyi olacaktır.

“Sizin için Kötü” bir taşı atmak için hangi yöntemi seçerseniz seçin, çok önemli değildir. Unutmayın ki bu durumda ana hedef, sizin için basitçe ondan kurtulmaktır ve hayatınızdan ne kadar erken çıkarsa, muhtemelen o kadar iyi olacaksınız.

Hangi taşa çekilirseniz çekilin, hatırlamanız gereken çok önemli şeyler vardır. Değerli taşların gücünü küçümsemeyin. Kişisel taşlarınıza diğer kutsal ritüel araçlarında olduğu gibi saygı gösterin ve taşlarla çalışırken daima altıncı hissinize (veya sezgisel güçlerinize) dikkat edin. Belirli bir taşın neden hayatınıza girdiğini çok sorgulamayın. Bilinç her zaman doğruyu bilmez. Bunun yerine, size verdiği büyülü armağan için Doğa Ana’ya, dünyaya veya inandığınız ne ise ona teşekkür edin. Her zaman sadece iyi niyetler için kullanın ve sizin için özel bir arkadaş olacak, uzun yıllar size iyi hizmet edecektir.

“Kristaller (Değerli Taşlar) kesinlikle dünyanın en güzel armağanlarından biridir ve sunağınıza, psişik çalışmanıza ve hayatınıza harika bir iltifattır.”

Kerimali Doğacı -Şifa, Tılsımlar, Ritüeller Ve Kehanet İçin Değerli Taşları Kullanma Rehberi

Bir yorum Yaz