Yayınlanan: New Age

Doğal Taşları Temizleme Ve Arındırma Nasıl Yapılır.

Doğal Taşları Temizleme Ve Arındırma Nasıl Yapılır.

                Herhangi bir taşı veya kristali psişik tesir yaratmak veya olumsuz durumlardan ve hastalıktan muzdarip olanları şifalandırmak için bir araç olarak kullanmadan önce, ritüel olarak taşların temizlenmesi (veya arındırılması) ve ardından şarj edilmesi (programlanması) hayati önem taşır. Bir taşı veya kristali temizlemek, doğal özelliklerini etkilemeden olumsuz titreşimleri ortadan kaldırır. Şarj etmek onu enerji ile programlar.

Değerli taşlarınızı Temizleme (arındırmak) için; Bir kristali temizlemek için birçok farklı yöntem vardır, ancak en popüler olanları şunlardır:

✰ En az 24 saat tuzlu su veya deniz suyunda bekletmek.

✰ En az bir dakika soğuk akan dere (akarsu) suyu altında tutmak.

✰ 10: 0 – 14:00 saatleri arasında doğrudan güneş ışığına maruz kalacak şekilde dış bir mekanda bekletmek (saatler çoğrafi konuma göre farklılık gösterebilir. Güneşin en yoğun olduğu zamanlar)

✰ En az yedi gün toprağa gömmek.

✰ Bir ila yedi gün arasında deniz tuzu ile örtmek (Deniz tuzu içine gömerek bekletmek).

✰ Üçüncü Göz çakranızdan çıkan beyaz veya altın bir ışıkla çevrili olduğunu imgelemek. (meditasyon ile imaj çalışması yapmak)

✰ İki mıknatıs ile masaj yapmak.

✰ Adaçayı çayına batırmak.demlenmiş ada çayı içinde 24 saat bekletmek. Yada adaçayı tütsüsü ile 3-5 dakika tütsülemek.

✰ Nefes vermek. Paranayama nefes tekniğini kullanarak taş ile beraber nefes egzersiz çalışmaları yapmak ve yaşam enerjisi nefesinizi taşa yüklemek.

✰ İnançlarımızın doğrultusunda  arınması ve kutsaması için dua etmek.

Duman ritüeli (Amerikan Kızılderili hekimleri, Afrikalı cadı doktorları ve diğer Şamanlar tarafından yüzyıllardır kullanılan bir arıtma yöntemidir), kristallerde (doğal taşlarda) saklanmış negatifliklerden kurtulmak için başka bir popüler yöntemdir. Bu yöntemde, yoğun (büyük) veya küçük kurutulmuş ot demeti yakılır ve daha sonra birkaç kez kristal kokulu dumandan geçirilirken arıtıldığına dair niyet, dua belirtilir. Bu süreç içseldir. Yani nasıl yapılacağını, ne söyleneceğini kişi o anda belirler. Daha doğrusu içsel olarak akar. İlla bir şey söylemekte gerekli değildir. Kısaca kutsama ritüeli yaparken o anın akışına bırakılır.

Tütsüleme için kullanılacak bitkiler; sedir, adaçayı ve günlük, lavanta, tarçın, kır çiçekleri, olumsuzluğu temizlemek ve ortadan kaldırmak için yaygın olarak kullanılan bitkilerdir.

Kişinin kullandığı arınma yöntemi tamamen kişisel bir seçim meselesidir ve mistik geleneğine, ruhsal inançlarına ve enerji algılarına dayanır. Kristaliniz veya taşınız için hangi temizleme yönteminin en iyisi olduğundan emin değilseniz, kendi sezginizin rehberiniz olmasına izin verin veya sarkaç gibi bir araçlara danışın.

Bir kristali veya taşı temizlemek için gereken süre, ondan temizlenmesi gereken negatif enerji birikiminin miktarına bağlıdır. Küçük bir miktar olumsuzluğun giderilmesi birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilirken, büyük bir miktar birkaç günden bir haftaya veya daha uzun süreye ihtiyaç duyabilir.

Bir taşın ne zaman temizlenmeye ihtiyacı olduğunu nasıl belirlediğini merak ediyor olabilirsiniz. İlk aldığınız temizleme yapınız. Daha sonraki zamanlar içinde yine sezgisel olarak hislerinize güvenmeniz gerekiyor. Psişik tesirinde veya iyileştirici enerjisinde bir azalma hissetmeye başladığınızda arındırma yapmanız gerekir. Fiziksel olarak ise ona dokunduğunuzda yapışkanlık hissetmeye başladığında, temizlemenin vaktinin geldiğini anlayabilirsiniz.

Belirli bir süre boyunca büyük ölçüde olumsuzluk emmiş bir taş, aynı zamanda, ortalama bir insandan daha yüksek bir psişik duyarlılığa sahip olanlar tarafından ince veya yoğun bir negatif enerji akımı olarak hissedilebilen olumsuz titreşimler de yayacaktır. Auraları okuma yeteneği olan bireyler bazen onu taştan çıkan siyah veya koyu renkli bir sis veya hale olarak algılayacaklardır.

Kristaller ve değerli taşlarla şifa çalışması yapıyorsanız veya bunları evinizde sergiliyorsanız ve sık sık baş ağrısı, depresyon, atalet duyguları ve / veya açıklanamayan fiziksel hastalıklar yaşıyorsanız, bu taşlarınızın olumsuz titreşimler yayıldığına dair bir uyarı işareti olabilir. Taşlarınızın temizlenmesi ve yeniden programlanması gerekir.

Taşların ritüel olarak temizlendikten sonra, onu alın ve alıcı olmayan elinizde tutun (sağ elini kullanıyorsanız sol, solaksanız sağ). Enerji titreşimleri size normal geliyorsa, bu temizliğin başarıyla karşılandığını gösterir. (Taşlarla ne kadar çok çalışırsanız, onların farklı enerjileriyle o kadar aşina olursunuz.) Ancak enerjinin sağlıksız, herhangi bir şekilde rahatsız edici veya sadece “doğru değil” olduğunu algılarsanız, o zaman taşın temizlemesi bir süre uzatılması gerekir. Temizlik işlemini tekrar edin ya da 3/5 dakika tütsüledi iseniz 10 dakika daha tütsüleyin veya 7 gün toprak da beklettiyseniz birkaç gün daha bekletin.

Yeni bir kristal veya taş alırken, geçmişteki etkileri ortadan kaldırmak için her zaman bir ritüel temizliği yapılmalıdır. Şifa çalışması için kullanılanlar, her kullanımdan önce ve enerjilerine taşların uyum sağladığı şifacı dışındaki kişiler tarafından kullanıldıktan sonra iyice temizlenmelidir.

Negatif maji için kullanılan taşlar (büyücü veya kötü varlıkların çağrılması gibi), önceden iyice temizlenmedikçe, hiçbir pozitif büyü çalışması için (özellikle iyileştirmeyi içeren ritüeller) kullanılmamalıdır. Böyle bir taşı önceden temizlemeden kullanmak, çok akıllıca olmayan bir şey olur. Negatif titreşimleri muhtemelen yeni niyetin enerjisine müdahale eder, olumlu etkilerini etkisiz hale getirir hatta muhtemelen tersine çevirir.

Kerimali Doğacı-  Şifa, Tılsımlar, Ritüeller Ve Kehanet İçin Değerli Taşları Kullanma Rehberi

 

Bir yorum Yaz